Termal Drone Kiralama

Termal Kameralı İHA Kiralama Hizmeti
Günümüzde İnsansız Hava Araçlarının kullanımı askeri, mühendislik, haritalama gibi ihtiyaçların karşılanmasına yönelik kullanılmaya başlanmıştır. İHA kullanımının günden güne artmasının en önemli nedenleri, çeşitli profesyonel kullanımlarda yüksek doğruluk, zaman ve maliyet tasarrufu sağlamasıdır. Gün geçtikçe yapılan AR-GE çalışmaları sonucu Termal Kameraların İnsansız Hava Araçlarına entegre edilmesiyle birlikte termal çekimler birçok alanda kullanılmaya başlanmıştır. Bu kapsamda İnsansız Hava Araçları ile termal kamera çekimi işlemleri birçok soruna çözüm bulduğu için talep edilmektedir. Yazımızda Kiralık Termal Kameralı İHA Kiralama Hizmeti, İHA Kullanım Alanları ve Termal Kamera Çekimleri ile ilgili birçok bilgiye ulaşacaksınız.
Kiralık İnsansız Hava Aracı Fiyatları
İHA / Drone kiralamak isteyen birçok insan, kiralık drone fiyatlarını merak ediyor. Bu yazımızda, drone kullanım alanlarını ve drone kiralama hakkında gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz. Günümüzde çeşitli ihtiyaçların karşılanmasına yönelik en sık kullanılan drone markası DJI’ dır. Kiralanacak drone kullanılan amaca uygun olmalı ve ihtiyaçlarınızı karşılayacak düzeyde olmalıdır. İHA Kiralama hizmetiyle birlikte birçok sorunuzun cevabı firmamız tarafından karşılanmaktadır.
DJI Phantom 4 Drone birçok projenin çözümünde doğruluğu yüksek çözümler sağlamaktadır. 1 Gün Kiralama Fiyatları 600 TL ile 1000 TL arasında değişmektedir. Firmamız ihtiyaçlarınıza yönelik çalışmalar yaparak sizlere en uygun hizmeti vermektedir. İHA / Drone kiralama fiyatları kamera bilgisi, batarya yıpranması gibi etkenlere bağlı olarak değişmektedir. Drone Kiralama hizmetiyle birlikte SHGM’ ye kayıtlı İHA-0 ve İHA-1 sertifikalı pilotlarımız tarafından sizlere yardımcı olmaktayız.
İnsansız Hava Araçlarının Termal Kamera ile kullanımı birçok sorunun önüne geçilmesini sağlamıştır. Kullanılan termal kamera türlerine göre Thermal Drone fiyatları değişmektedir. Firmamız termal çekim uygulamalarında DJI Zenmuse XT serisini kullanmaktadır.
Zenmuse XT serisi ile termal görüntüleme hizmetleri çok daha kolaylaşmıştır.DJI ve FLIR işbilirliğinde geliştirilen Zenmuse XT güvenli,hassas ve kaliteli havadan termal görüntüleme sağlamaktadır. DJI Zenmuse XT hızlı bir şekilde, büyük arazilerde kullanılabilmektedir.
FLIR ‘ in termal görüntülüleme teknolojisi ile üretilen DJI Zenmuse XT, yüksek kalitede taramayı, 640/30 fps ve 336/60 fps kamera türüne göre yapabilir.Matrice 600 , Inspire 1 gibi İnsansız Hava Araçlarında tam uyumlu bir şekilde çalışmaktadır.
İnsansız Hava Araçları, geniş kullanım alanları sayesinde oldukça kullanışlı araçlardır. Gerek haritalama gerekse gözlemleme sayesinde drone ile birçok ihtiyacınızı giderebilirsiniz. Droneların başlıca kullanım alanları arasında; sağlık, askeriye, hobi, fotoğrafçılık, arama kurtarma ve taşımacılık yer almaktadır.

Drone Kullanım Alanları
Sağlık alanında kullanılan dronelar, acil ilaç ihtiyacı gereken durumlarda hızlı olmaları sayesinde kriz durumlarında vazgeçilmezdir. Aynı şekilde otomobillerin ulaşamayacağı yerlere ilaç taşıması nedeniyle ambulans dronelar kullanılmaya başlanmıştır.
Kargo alanında ise dronelar insanların kısa mesafelere eşyalar taşımasını sağlamaktadır. Bu tür droneların ağırlık taşıma kapasiteleri diğer dronelara göre oldukça büyüktür. Acil durumlarda taşımacılık hizmeti verebilen dronelar, hızlı olmaları nedeniyle tercih edilmeye başlanmıştır.
Dağlarda ya da dik yamaçlarda yardıma ihtiyacı olan insanları tespit eden dronelar, arama kurtarma faaliyetlerinde de sıklıkla kullanılmaktadır. Bu gibi dronelar hafif ve uzun süre havada kalma özellikleriyle bilinmektedir.
Droneların bir diğer kullanım amacı da drone ile haritalama işlemidir. Bu durumlarda dronelar hem ucuz hem de hızlı bir şekilde haritalama hizmeti vermektedir.
Bu uygulamaların yanında Termal Kameralı İnsansız Hava Aracı Hizmetleri belirli ana başlıklar altında sınıflandırılabilir. Bu hizmetler, Termal Drone Kiralama, Arama Kurtarma, Enerji Verimliliği, GES Enerji Verimliliği, Bina Yalıtım Analizi , Termal Kamera ile Çekim, Termal Dron, Thermal Drone, Termal Çekim Hizmetleri, Termal Kameralar, DJI Termal Kamera (DJI Zenmuse XT2), Termal Drone ile Av Sahası Gözetimi, Hayvancılıkta Termal Drone, Biyoçeşitlilik Gözlemleri, Elektrik ile ilgili Termal Uygulamalar, Kuş Konaklama Alanları Gözlemleri olarak sıralanır.
Termal Kameralı İnsansız Hava Aracı ile bina yalıtım analizinde yalıtımın varlığı ve performansı belirlenebilir. Bu sayede termal görüntüleme ile binalardaki yalıtılmış duvarların ısı kayıpları kontrol edilir. Termal çekimlerin başarılı bir şekilde yapılması için bina iç ve dış ortam sıcaklıkları arasındaki farkın yüksek olması gerekir. Bu nedenle çekimler Thermal İHA ile kış ayında yapılması doğru sonuç verir.
Enerji dönüşümü ve kaynakların verimli bir şekilde kullanılması adına GES sahaları önemli bir yere sahiptir. GES sahalarındaki enerji verimliliği sıcaklıkla ilişkilidir. Uzun süreli verim elde etmek adına sürekli kontroller yapılmalıdır. Arızalı hücrelerin tespitinde, aşırı ısınmanın neden olduğu verim düşüklüğünün önlenmesinde Termal Kameralı Drone / İHA kullanılması gerekmektedir.
Termal İHA’ lar arama kurtarma ve gözlemleme çalışmalarında kullanılmaktadır. Bu sayede bir objenin sıcaklığı tespit edilip o bölgede çalışmalar yapılmaktadır.
Termal İnsansız Hava Aracı ile Av Sahası gözlemleri , büyük alanlarda yaban hayatı ekolojisinin düşük maliyetle araştırmalarının yapılabilmesini adına önemli bir fırsattır. Bununla birlikte yapılan Termal Çekim Hizmetleri sonucu hayvancılıkta habitat envanterine katkı sağlayarak süreç gerektiren çalışmalara altlık oluşturmaktadır.
Termal Kameralar yaban hayatı popülasyonlarının korunmasında, yaşadıkları alanlarının iyileştirilmesinde genel olarak yaban hayatı yönetiminde oldukça önemli bir yere sahiptir. Örneğin Thermal İHA kullanılarak Kuş Konaklama alanlarının tespiti yapılır. Termal Çekim sonucunda bulunan ortamların uygun hale getirilmesi sağlanır.
Termal Kameralı İnsansız Hava Araçları ile biyoçeşitliliğin korunmasına ve sürdürebilirliğine yönelik çalışmalarda önemli bir yere sahiptir. Termal Kamera ile çekimler sonrası ortaya çıkarılan sonuçlar ele alınarak stratejilerin belirlenmesi ve eylem programlarının geliştirilmesi sağlanmaktadır.
Termal Kameralı İnsansız Hava Araçları, askeri amaçlı olarak savunma uygulamalarında kullanılmaktadır. Gece görüş sistemleri ile birlikte, korunma ve gözetleme çalışmalarında yoğun olarak kullanılır. Isıya güdümlü silahlarda termal kameralı sistemler geliştirilmektedir.
Termal İHA kiralama hizmetleri, anlatılan ana başlıklar ve daha birçok amaç için talep edilmektedir. İHA/ Drone kiralarken herhangi bir ek belgeye gerek duyulmamaktadır. Bu nedenle isteyen herkes drone kiralayabilir fakat uçuş konusunda lokasyona göre izin almanız gerekebilir. Firmamız elinde bulundurduğu DJI Matrice 600 Drone entegre ettiği DJI Zenmuse XT2 termal kamera ile termal çekim çalışmalarını yapmaktadır. Mühendislikten Tarıma, Enerji sektöründen Arama kurtarma gibi süreç uygulamalarına kadar birçok uygulamada termal kamera kullanarak çözüm sağlamaktayız.
Eğer kısa bir süreliğine drone ihtiyacınız varsa satın almanıza gerek yok. Kiralık drone alarak sizler de hem ucuz bir şekilde hem de kısa sürede ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Özellikle de havadan çekim gerektiren işlerde dronelar oldukça sık kullanılmaktadır.
Drone kiralama işleminden önce kullanım amacınızı belirlemeniz gerekmektedir. Bu sayede hangi alanda kullanacaksanız o özelliklere sahip uygun bir drone kiralayabilirsiniz. Satın almaktan oldukça uygun çözümler sunan drone kiralama hizmeti, aynı zamanda herhangi bir belge ya da ehliyet gerektirmez. Bu nedenle isteyen herkes drone kiralama hizmetinden faydalanabilir.
Drone / İHA kiralamak isteyenler, internet üzerinden bu hizmete erişebilir. Kiralamak istediğiniz drone özelliklerine mutlaka dikkat edin. Bu sayede istediğiniz alanda kullanacağınız uygun özelliklere sahip drone bulabilirsiniz. Eğer kullanım alanına uygun bir drone kiralama hizmeti almazsanız yanlış sonuçlar doğurabilir. Aynı zamanda drone kullanım alanları dışında kullanacağınız yerlere de dikkat etmeniz gerekmektedir. Çünkü birçok alanda drone kullanımı yasaklanmaya başlamıştır.